Підсумок  святкування  200- річчя Т. Г. Шевченка в бібліотеці

Минають роки, спливають роки, а Шевченка залишиться в пам’яті  нащадків, бо є і буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова:
«І мене в сім’ї великий,
  В сім’ї вольній, новій.
  Не забудьте пам’янути
  Не злим, тихим словом.»

2014 рік в Україні проголошено роком Шевченка. З 9 березня Україна гучно почала відзначати 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

Вугледарська міська бібліотека  для дітей взяла активну участь у святкуванні цього ювілею. Нами була створена картотека творів Шевченка, якою ми пишаємося. Вона нараховує більше 200 творів і більше 50 творів друку про видатного поета. В читальному залі є подарований портрет Т. Г. Шевченка, який написав вугледарський художник В. Л. Шевченко. Бібліотеку прикрашала бібліотечна газета «Тарас Шевченко – 200», де були розкриті такі факти:

1. коли вийшла перша збірка;

2. із своїх 47 років, Шевченко тільки 10 років був вільною людиною..;

3. Т. Шевченко отримав звання академіка гравірування…

У лютому Національна бібліотека України для дітей організувала Всеукраїнський моніторинг «Нас  єднає Шевченкове слово по вивченню ефективності заходів до 200-чя від дня народження Т. Г. Шевченка у бібліотеках України для дітей.

Вугледарська міська бібліотека для дітей зібрала узагальнену інформацію по Всеукраїнському моніторингу. Загалом вийшло, що бібліотека провела 22 захода, присвячені ювілею Т.Г.  На цих заходах були присутні 283 дитини; було видано 947 документів після заходів і за шкільною програмою.

Узагальнена інформація по Всеукраїнському моніторингу  до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка Вугледарської міської бібліотеки для дітей  у 2014 р.

Кількість заходів

Кількість дітей, які відвідали заходи

Кількість документів, виданих за темою дослідження

391 після заходів (+556 за шкільною програмою =

всього: 947)

Міська бібліотека для дітей організувала і провела міський конкурс дитячої творчості «Любимо Тарасе, твоє слово щире» серед учнів 1- 4 кл.

У конкурсі взяли  участь 24 учня. Були представлені роботи в 2-х номінаціях:

• «Література» (вірш, твір)
  •  «Декоративне – прикладне мистецтво» (малюнки, випалювання по дереву, поробки з природного матеріалу).

Переможцями стали 14 дітей,  які отримали грамоти, дипломи і солодощі. Ними стали:
1.  Корж  Артем учень 4 – Б класу ЗОШ № 2 кл.( керівник Шрамко О.М.)
   в номінації   «Образотворча» - випалювання по дереву «Взяв би я бандуру…»

2.Спартесний  Святослав учень 4 – Б класу ЗОШ № 2 кл. (керівник
 Шрамко О.М  в номінації «Образотворча» - випалювання по дереву «Шевченківська хата»
3.Лифенко Богдан  учень 1 – А класу ЗОШ № 3 кл ( керівник
  Ткачьова Т.А).  в номінації «Образотворча»  –поробки із глини  «Садок вишневий коло хати»

4. Кліменко Аліна учениця 3 – в класу ЗОШ № 3 кл. (керівник

Гунькіна О. І. )  в номінації «Образотворча»  – малюнки «Мені тринадцятий минало…»

5.Баслова Ольга учениця 4 – А класу ЗОШ № 2 кл.  (керівник
  Савченко І.В). за зайняте III місце   в номінації «Образотворча»  – малюнки «Мені тринадцятий минало…»

6.Щербина Єкатерина  учениця 4 – А класу ЗОШ № 2 кл. (керівник
  Савченко І.В.) за зайняте II місце   в номінації «Образотворча» – малюнки«              Учітесь, читайте
 І чужому научайтесь

Й свого не цурайтесь…»

7.Соколова Євгенія учениця 4 – А класу ЗОШ № 3 кл. керівник
  Дзьоба В.І. , в номінації «Образотворча» – малюнки «Тече вода…»

8.Ополева Тетяна учениця 4 – А класу ЗОШ № 3 кл. керівник
   Дзьоба В.І. в номінації «Образотворча» – малюнки   «Реве та стогне Дніпр широкий»

9.Подтьосова Аміна  учениця 4 – А класу ЗОШ № 3 кл. керівник
   Дзьоба В.І. за зайняте I місце    в номінації «Образотворча» – малюнки «Садок вишневий коло хати…»

10. Хаджолова Катерина учениця 4 – Б класу ЗОШ № 2 кл.
  керівник  Шрамко О.М.  в номінації «Література»  твір «Тарас Шевченко»

11.Силка Дарина учениця 4 – Б класу ЗОШ № 2 кл.  керівник  Шрамко О.М. за зайняте I місце  творчості « Любимо Тарасе, твоє слово щире» в номінації «Література»    вірш «Україна пам’ятає»

12.Карасьов Антон  учень 4 – Б класу ЗОШ № 2 кл. керівник  Шрамко О.М. за зайняте II місце в номінації «Література» вірш «Великий Кобзар»

13. Яременко Марія учениця 4 – А класу ЗОШ № 3 кл. керівник
    Дзьоба В.І. за зайняте III місце в номінації «Література» вірш «Життя Тараса»

14. Алдошкіна Валерія учениця 4 – А класу ЗОШ № 3 кл. керівник
   Дзьоба В.І. за зайняте I місце   в номінації «Література» вірш «Шановний, вічний наш, Кобзар! »

В квітні місяці наша бібліотека прийняла участь у обласному конкурсі дитячої творчості «Шануймо слово Кобзаря», де прийняли участь 13 дітей нашого міста. Діти порадували нас своїми здібностями. Переможцями стали 3 учасника.

В номінації «Образотворча» II місце зайняли

1. Пижова Карина НВК, 11 кл., (нагороджена дипломом і книгою К. Вильмонт «В поисках сокровищ»);

2. Сушко Юлія  ЗОШ № 2, 9-б кл., (нагороджена дипломом і книгою «Современный этикет»).

В номінації «Декоративне прикладне мистецтво» II місце зайняла

1. Іванова Юлія ЗОШ № 2 , 7-а кл., (нагороджена дипломом і книгою «Тайны и загадки истории»).

Директор міської бібліотеки для дітей  Н. С. Тимашева привітала переможців з нагородою і переконала всіх, що і надалі бібліотекарі будуть робити все можливе, щоб читачі дружили з книгою як із  найчистішим джерелом знань і приймали активну участь у різних конкурсах, які проходять і Вугледарській бібліотеці для дітей.

Вугледарська міська бібліотека для дітей вул. Трифонова, буд. 40
м. Вугледар